Çağdaş eğitim felsefesini rehber edinen okulumuzda eğitim-öğretim faaliyetleri, her öğrencinin biricik olduğunu temel alan ve bu doğrultuda her öğrencinin ilgi ve ihtiyaçları doğrultusunda geliştirilmiş eğitim programlarına bağlı olarak yürütülmektedir.

   Bilim Sanat Anaokulu olarak hedefimiz çocuklarımıza yalnızca gelişim dönemlerinin gerektirdiği bilgi ve becerileri kazandırmak değil, aynı zamanda kazanmış olduğu bilgi ve becerileri gerçek hayatta kullanmalarını sağlamaktır..

   Bunun yolu da her bir becerinin öğretmen rehberliğinde çocuğun kendisi tarafından yaparak, yaşayarak oluşturulmasından geçmektedir.

    Bilim ve Sanat Anaokulunda eğitim faaliyetleri profesyonel ve aile sıcaklığında bir ekip çalışmasıyla yürütülmektedir. Çocuklarımızın eğitimleri son derece güvenli ortamlarda alanında uzman eğitimciler tarafından yürütürlerken her çocuğun gelişim süreci aynı zamanda okulumuzun pedagogu tarafından da takip edilmektedir.

   Okulumuzda çağın gerektirdiği eğitimsel yöntem ve teknikler içerisinde, STEM+ A, tam zamanlı yabancı dil eğitimi, halk oyunları, modern dans, ritim, drama, akıl oyunları ve satranç eğitimleri verilmektedir. Bu eğitimler sayesinde çocuklarımız, yaratıcılığın ve motor becerilerin gelişimi, 3 boyutlu görebilme, görünmeyeni canlandırabilme becerisinin artması, çok yönlü/stratejik/eleştirel düşünebilme becerileri, sorunlarla başa çıkma, yenilgi karşısında pes etmeme ve yeniden başlayabilme becerisi kazanmaktadırlar.

    Aylık olarak planlanan tüm eğitim faaliyetleri siz değerli velilerimizle paylaşılmaktadır. Böylece sizler de yürütülen eğitim faaliyetlerini takip edebilir, çocuklarımızla evde de eğitim sistemimize dahil olabilirsiniz.

    Mutlak amacımız çocuklarımızın, gelişim döneminin gerektirdiği bilgi ve beceriler yanında çevresi ile olumlu ilişkiler kurabilen, kendi hedeflerini belirleyen ve bu hedefler doğrultusunda çaba sarf eden bireyler yetiştirmektir. Aynı zamanda milli değerleri ile bilimi sentezleyebilen kendini gerçekleştirmiş bireyler olma yolunda hızlı ve emin adımlar atmalarına rehber olmaktır..

OKULUMUZUN FİZİKİ YAPISI

Anaokulu eğitimine uygun olarak tasarlanmış olan okulumuz dört katlı olup, toplam 600 m2 kapalı alan ve 300 m2 bahçeye sahiptir.

Bahçemizde oyun parkı ve sebze yetiştirme köşelerimiz mevcuttur. Okulumuzda, yaş gruplarımıza uygun olarak düzenlenmiş sınıflarımızın yanında; bilim ve sanat odası, oyun odası, uyku odası, yemekhane, oyun bahçesi ve etkinlik bahçesi bulunmaktadır.

 

ÖĞRETMENLERİMİZ

team-imagePlease specify image url

EMİN ÇALGIN

KURUCUMUZ

 

team-imagePlease specify image url

ŞULE ÇALGIN

KURUCUMUZ

 

team-imagePlease specify image url

SONGÜL MERT

OKUL MÜDÜRÜ

 

team-imagePlease specify image url

ŞAFAK TOPRAK

Sınıf Öğretmeni

 

team-imagePlease specify image url

BÜŞRA ŞİMŞEK

Sınıf Öğretmeni

 

team-imagePlease specify image url

TUĞBA AÇIKYOL

Sınıf Öğretmeni

 

team-imagePlease specify image url

DUYGU YÜKSEL

Sınıf Öğretmeni

 

To Top